یکی از بهترین تور ها تور انتالیا

منطقه تور آنتالیا تابستان که تمام عرفان های گذشته را در روزگار ما ارائه می دهد، اکنون به دلیل زیبایی های باستان شناسی و طبیعی، “ریویرای ترکیه” نامیده می شود. آنتالیا جایی است که دریا، خورشید، تاریخ و طبیعت هماهنگی کاملی را تشکیل می دهند و همچنین زیباترین و شفاف ترین ساحل در امتداد مدیترانه را در بر می گیرد. این شهر همچنان اهمیت خود را به عنوان مرکزی در طول تاریخ در سواحل جنوبی کشور، علاوه بر زیبایی های طبیعی شگفت انگیز خود حفظ کرده است. شهر اساطیری که خدایان و الهه ها را در خود جای داده بود، اکنون تمام اسرار و شگفتی های خود را به نمایش گذاشته است.

تور آنتالیا تابستان ۱۴۰۱ در غرب منطقه مدیترانه واقع شده است. در زمان های قدیم تمام پامفیلیا به معنای “سرزمین همه قبایل” را در بر می گرفت. این سرزمین واقعاً شایسته این نام است زیرا در طول تاریخ شاهد تمدن های متوالی زیادی بوده است. در قرن اول پیش از میلاد، آتالوس، پادشاه پرگاموم، به مردان خود دستور داد تا زیباترین قطعه زمین را پیدا کنند. او می خواست که آنها “بهشت روی زمین” را پیدا کنند. پس از جستجوی طولانی در سراسر جهان، آنها این سرزمین را کشف کردند و گفتند: “این باید “بهشت” باشد و پادشاه آتالوس شهر را با نام “Attaleia” تأسیس کرد. از آن زمان به بعد بسیاری از ملل چشمان خود را به این شهر دوختند. هنگامی که رومیان بر پادشاهی پرگامنه تسلط یافتند، آتالیا به شهر رومی برجسته ای تبدیل شد که امپراتور بزرگ روم هادریان در سال 130 پس از میلاد از آن بازدید کرد. یک طاق به افتخار او ساخته شد که اکنون ارزش دیدن دارد. سپس بیزانسی ها آمدند و پس از آن ترکان سلجوقی شهر را در سال 1207 تصرف کردند و نام دیگری به آن آدالیا دادند و مناره یولی را ساختند. عثمانی ها از سلجوقیان پیروی کردند و سرانجام در داخل جمهوری ترکیه به شهر ترکیه و بندری مهم تبدیل شد. آنتالیا از سال 1960 به سرعت در حال رشد بوده و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال 1990، 1,146,109 نفر است.

آب و هوای استان معمولی مدیترانه ای است: تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها معتدل و بارانی است. تابش آفتاب از آوریل تا اکتبر تضمین می شود و زمستان ها به طرز دلپذیری ملایم است. رطوبت کمی بالا، حدود ۶۴ درصد و میانگین دمای آب ۲۱.۵ درجه سانتیگراد است. آنتالیا واقعاً یک مکان بهشتی است که در آن فصل تابستان حدود ۸-۹ ماه است.

حمل و نقل
تقریباً از تمام شهرهای کشور می توانید به آنتالیا برسید و حتی از شهرهای کوچک نیز شرکت های اتوبوسرانی که به آنتالیا می روند در دسترس هستند. آنتالیا یک فرودگاه بین المللی دارد که ممکن است شما را به شهرهای بزرگ متصل کند. دارای امکانات مدرن از جمله اتاق انتظار، رستوران، کافه بار و مرکز خرید می باشد. هنگام سفر دریایی می توانید از خط کشتی فری ونیز آنتالیا استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری
آنتالیا و اطراف آن یک مرکز گردشگری مهم و قابل توجه در سواحل مدیترانه با آب و هوای عالی و هماهنگی عالی از زیبایی های باستان شناسی، تاریخی و طبیعی در طول سال است. تورهای روزانه به مناطق توریستی اطراف مانند سیده، آلانیا و ترمسوس در دسترس هستند، علاوه بر تورهای طولانی تر به پاموکاله یا کاپادوکیه یا هر جایی که مایلید بروید. راهنمایان گردشگری حرفه ای نیز در دسترس هستند.

دیوارهای شهر دیدنی
: طاق یادبود هادریان و برج ساعت قابل توجه هستند و به دوران هلنیستی باز می گردند.

Kaleici: این هسته شهری است که در طول زمان تمدن های زیادی را در بر گرفته است. اکنون بازسازی شده و با هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و تفریحی به جذاب‌ترین مرکز گردشگری تبدیل شده است. Kaleici تمام ویژگی های باستان شناسی اصلی ترکی باستان را حفظ کرده است. مارینا بندر به طور کامل بازسازی شده است و ارزش بازدید را دارد. فعالیت های مرمتی در Kaleici برنده جایزه سیب طلایی، اسکار گردشگری شد.

موزه آنتالیا: موزه ای برنده جایزه و یکی از برجسته ترین موزه های باستان شناسی جهان. همچنین این تنها موزه در ترکیه است که دارای بخش کودکان است که آثار باستانی جذاب برای کودکان را به نمایش می گذارد.

دروازه هادریان: این طاق مرمری زینتی در قرن دوم قبل از میلاد توسط رومیان به افتخار امپراتور هادریان ساخته شد. این شگفت انگیزترین منطقه در کل منطقه باستانی پامفیلیا است.

مناره کسیک (مناره شکسته): زمانی کلیسای پاناگلیا بیزانسی بود که بعداً به مسجد تبدیل شد.

مناره یولی: این مناره فلوت دار قرن سیزدهم توسط سلجوقیان ساخته شده است. این مناره که با کاشی های آبی تیره و فیروزه ای تزئین شده بود، در نهایت به نماد شهر تبدیل شد.

Karatay Medresesi، برج Hidirilk، Ahi Yusuf Mescidi، مسجد ایسکله، مسجد مورات پسا، مسجد تکلی مهمت پسا، مسجد بالی‌بی، مسجد مسلمیم، مسجد سیه سنان افندی و مسجد عثمان افندی از دیگر مکان‌هایی هستند که می‌توان از آن بازدید کرد.
«هان» کاروانسراهای سلجوقی یا عثمانی هستند که دارای اهمیت معماری هستند. برخی از ارزش های بازدید عبارتند از Evdir Han، Klrkoz Han، Alara Han و قلعه و Sarapsu (Serapsu) Han.

شهرهای باستانی
ترمسوس: شهری است پیسیدیان با بقایای آگورا، تئاتر و اودئون. این شهر به باشکوه ترین گورستان در دریای مدیترانه در ۳۵ کیلومتری شمال غربی آنتالیا شهرت دارد.

پرگه: ۱۸ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا. ویرانه ها بر روی دو تپه، تئاتر در یکی و آکروپولیس در دیگری گسترده شده است. طبق افسانه این شهر توسط سه قهرمان از تروا ساخته شده است.

سیلیون: ۳۴ کیلومتر از آنتالیا در جهت آلانیا. بین آسپندوس و پرگه واقع شده است و قدمت آن به قرن چهارم قبل از میلاد می رسد.

آسپندوس: یکی از شهرهای مهم پامفیلیا. در نقطه ای قرار دارد که رودخانه کوپرو به دریا می رسد. زمانی که بندر مهم و مرکز تجاری بود، به پرورش بهترین اسب های روی زمین شهرت دارد. اودئون، بازیلیکا، گالری و فواره ها ارزش دیدن دارند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *