چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟

شاید یکی از مهمترین دلایل محبوبیت تلویزیون های سامسونگ، صفحه نمایش متفاوت و قدرت اتصال سریع این دسته از تلویزیون ها به اینترنت باشد. یکی از بهترین ویژگی های به کار رفته در تلویزیون های موجود، قدرت اتصال به شبکه وای فای و یا اینترنت است که امکان استفاده از بهترین برنامه ها و اپلیکیشن ها را از طریق تلویزیون سامسونگ فراهم کرده است. اما برخی از کاربران به مشکل عدم اتصال تلویزیون سامسونگ به وای فای اشاره کرده اند که ما در اینجا قصد داریم دلایل عدم اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت را بررسی کرده و راه حل هایی را برای آن ارائه کنیم.

بیشتر بخوانید: جدیدترین نسل تلویزیون های سامسونگ چه ویژگی هایی دارند؟

دلایل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت

برخی از مهمترین دلایل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت عبارتند از:

پایین بودن سرعت اینترنت، به هم ریختن تنظیمات شبکه، اشتباه بودن پسورد وای فای، درست نبودن تنظیمات DNS

چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟ چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟

به هم ریختن تنظیمات DNS

برخی از مواقع به هم ریختن تنظیمات DNS باعث میشود بین روتر و تلویزیون؛ تداخلاتی ایجاد شود. در نتیجه تلویزیون نمی تواند به وای فای وصل شود. بنابراین بهتر است تنظیمات DNS را به صوتی دستی درست کنید.

جدیدترین قیمت تلویزیون سامسونگ

بلاک شدن آدرس مک

برای اینکه یک دستگاه متصل به روتر وای فای، فعال شود به آن، آدرس مخصوصی داده می شود. برخی مواقع این آدرس از طریق ISP یا کاربر، مسدود می شود. این امر مانع از اتصال تلویزیون به وای فای می شود تا زمانی که این ممنوعیت برداشته شود.

چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟ چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟

آپدیت نبودن Firmeware

برای آنکه تلویزیون سامسونگ به وای فای وصل شود لازم است تا Firmeware آن بروزرسانی شود. آپدیت نبودن فریمور می تواند یکی از دلایل عدم اتصال تلویزیون سامسونگ به وای فای باشد.

برخی از باگ های عمومی

برخی مواقع باگ های عمومی در نرم افزارهای تلویزیون ایجاد می شود که مانع از اتصال تلویزیون سامسونگ به وای فای می شوند. بنابراین قبل از اتصال تلویزیون سامسونگ به وای فای، از درست بودن تنظیمات نرم افزاری قسمت های مختلف، مطمئن شوید.

روش های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت

راه حل 1:

تلویزیون سامسونگ را ری استارت کنید

برخی مواقع ممکن است باگ های موجود باعث برهم ریختن تنظیمات شبکه شوند. در این موارد، می توانید روش ری استارت کردن تلویزیون سامسونگ را امتحان کنید. به این ترتیب:

1: تلویزیون را روشن کنید و اجازه دهید تا چند دقیقه کار کند.

2: تلویزیون را با کشیدن کابل از پریز، خاموش کنید.

3: پس از گذشت نیم ساعت، تلویزیون را روشن کنید.

در صورت نیاز به وارد کردن رمز عبور، آن را وارد کرده و دقت کنید که آیا مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت حل شد یا خیر.

چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟ چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمی شود؟

راه حل 2:

ری استارت کردن اینترنت

برخی مواقع بروز برخی از مشکلات در تنظیمات اینترنت، منجر به عدم اتصال تلویزیون به وای فای می شوند. در این گونه موارد نیز بهتر است که اینترنت را ری استارت کنید. به این ترتیب ابتدا روتر را از برق جدا کرده سپس 15 دقیقه منتظر مانده و مجددا روتر را به برق وصل کنید.

راه حل 3:

تغییر تنظیمات اینترنت

قبل از هر چیزی ، تلویزیون سامسونگ را روشن کرده و وارد قسمت تنظیمات وای فای شوید. سپس هات اسپات گوشی را فعال کنید. وقتی اسم هات اسپات شما در لیست اتصالات تلویزیون قرار گرفت ببینید که آیا باز هم مشکل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت ادامه دارد یا خیر. اگر تلویزیون به هات اسپات وصل شود احتمالا آدرس مک، توسط روتر مسدود شده و باید آن را از حالت مسدود، خارج کنید.

راه حل 4:

آپدیت تنظیمات DNS

برخی مواقع ممکن است به هم ریختن تنظیمات DNS باعث ایجاد تداخلاتی با روتر شود. بنابراین باید مجددا تنظیمات تازه ای برای DNS تعیین کنید. به این منظور:

از طریق دکمه منوی ریموت، وارد قسمت تنظیمات شوید

ابتدا Networks و سپس Network Setting را انتخاب کنید

گزینه start و سپس IP Setting را انتخاب کنید

حالت DNS Mod را انتخاب کرده و حالت Manual را فعال کنید سپس OK را انتخاب کنید.

اکنون می توانید تنظیمات مورد نیاز را وارد کنید.

  • تلویزیون سامسونگ قسطی

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *