مقایسه دوربین گلکسی S21 و گلکسی S22

سامسونگ در گوشی های سری اس از جدیدترین نسل دوربین استفاده کرده است. گوشی گلکسی S22 سامسونگ به سنسور اولیه 50 مگاپیکسل مجهز شده است که جزئیات را با وضوح بالاتری به تصویر کشیده، عکس های باکیفیتی را در نور کم ثبت می کند و در عین حال می تواند ویدیوهای 8K را با کیفیت بالا ضبط کند.

مقایسه ویژگی های دوربین گلکسی S21/S21+ و S22/S22+

سامسونگ گلکسی S21 + از دوربین اولیه 12 مگاپیکسل با ویژگی فوکوس خودکار Dual Pixel و OIS برخوردار شده و دارای یک دوربین اواترا واید 12 مگاپیکسلی به همراه دوربین تله فوتوی 64 مگاپیکسلی است که دارای قدرت زوم هیبریدی 3x و OIS است.

از طرفی S22+ نیز دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی مجهز به ویژگی فوکوس خودکار Dual Pixel و OIS، دوربین اولترا واید 12 مگاپیکسلی و دوربین تله فوتوی 8 مگاپیکسلی است که از قدرت زوم اپتیکال 3X و OIS برخوردار است.

بیشتر بخوانید: معرفی گوشی حرفه ای سامسونگ با قیمت مناسب

هر دو گوشی سامسونگ به دوربین سلفی 10 مگاپیکسلی مجهز شده اند که دارای ویژگی فوکوس خودکار Dual Pixel است. این دوگوشی سامسونگ می توانند ویدیوی 4K 60fps را ضبط کنند. از طرفی دوربین تله فوتوی اس 21 پلاس و دوربین اصلی اس 22پلاس نیز می تواند ویدیوهای 8K 24fps را ضبط کند.

مقایسه دوربین گلکسی S21 و گلکسی S22 مقایسه دوربین گلکسی S21 و گلکسی S22

مقایسه دوربین های اصلی S21 و S22

سامسونگ طی سال های اخیر، پیشرفت های زیادی را در زمینه ویژگی های سخت افزاری گوشی های گلکسی به نمایش گذاشته است. گلکسی اس 22 پلاس از سنسور بزرگتر و جدیدترین استفاده کرده که در مجموع منجر به ارتقای کیفیت نمایش جزئیات و کیفیت کلی تصاویر شده اند.

جدیدترین قیمت گلکسی S21

تصاویر ثبت شده با استفاده از اس 22 پلاس، جزئیات زیادی را به نمایش گذاشته اند. این دوربین حتی می تواند برگ ها و علف ها را نیز با تمام جزئیات و به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد. البته در برخی موارد، رنگ ها گرم تر از حد واقعی نشان داده می شوند.

در شرایط نور کم نیز تصاویر ثبت شده با استفاده از گلکسی S21+ در مقایسه با S22+ دارای نویز بالاتر بوده و جزئیات کمتری را نمایش میدهند. استفاده از پردازنده پرسرعت و سنسور بزرگتر از در گوشی جدید سامسونگ باعث شده تا جزئیات بیشتر را با وضوح بالاتر به نمایش بگذارد.

قیمت گلکسی S22

همچنین وقتی حالت شب، فعال می شود هر دو گوشی می توانند عکس هایی با کیفیت بسیار بالا را ثبت می کنند. گلکسی S22+ می تواند عکس های بهتری را در حالت پرتره ثبت کند. در اینجا سوژه و پس زمینه، از هم جدا می شوند. دوربین ماکروی اس 21 پلاس نیز عکس های باکیفیت را ثبت می کند. حتی در نور کم نیز عکس های ماکروی ثبت شده با اس 21 پلاس، جزئیات بیشتری را به تصویر میکشند.

دوربین های اولترا واید

در مورد این دوربین نیز باید بگوییم که نویز به مقدار بیشتری کنترل شده است. دوربین اولترا واید گلکسی اس 22 پلاس، جزئیات بیشتری را به تصویر کشیده است اما اس 21 پلاس نیز کنترل بیشتری بر هایلایت ها دارد.

دوربین های تله فوتو

سامسونگ در گوشی های اس 22، قابلیت های سخت افزاری دوربین تله فوتو را ارتقا داده است. اس 21و اس 21 پلاس از سنسورهای 64 مگاپیکسلی استفاده کرده اند. اس 22 و اس 22 پلاس نیز از سنسور 8 مگاپیکسل با زوم اپتیکال 3 برابر استفاده کرده اند. تصاویر ثبت شده با اس 22 پلاس، به دلیل داشتن لنزهای زوم اپتیکال، دارای نویز پایین تر بوده و جزئیات و رنگ ها را با وضوح بالاتری ثبت می کنند.

دوربین سلفی

اگر می خواهید عکس سلفی با رزولوشن واقعی 10 مگاپیکسل، ثبت کنید از حالت Wide Mode استفاده کنید زیرا در حالت Normal Mode، عکس با رزولوشن 6.5 ذخیره می شود.

اکنون با مقایسه دوربین های اس 21 و اس 22 سامسونگ می توانید گوشی مجهز به ویژگی های برتر دوربین را انتخاب کنید.

  • گوشی سامسونگ قسطی

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *