دلایل دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

حتما برای شما نیز اتفاق افتاده که باتری گوشی سامسونگ شما به سرعت شارژ نمیشود. در اینجا به دلایل رایج دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ اشاره می کنیم.

معمولا برخی از دلایل دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ عبارتند از: مشکل در منبع مورد استفاده برای شارژ گوشی سامسونگ-آسیب دیدن آداپتور-کهنه شدن باتری-باز بودن اپلیکیشن ها در صفحه گوشی-فرسوده شدن پورت USB- نامناسب بودن کابل شارژ -قدیمی بودن گوشی.

بیشتر بخوانید: چگونه طول عمر باتری را افزایش دهیم؟

نامناسب بودن منبع مورد استفاده برای شارژ

برخی مواقع استفاده از منبع نامناسب برق می تواند دلیلی اساسی برای دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ باشد. همیشه برای شارژ گوشی سامسونگ از شارژر اصلی گوشی سامسونگ استفاده کنید. استفاده از شارژرهای دیگر باعث هدایت ولتاژی به سمت باتری گوشی سامسونگ می شود که با این باتری هماهنگی ندارد. این امر علاوه بر اینکه باعث طولانی شدن زمان شارژ می شود به باتری هم آسیب میرساند. بهترین راه برای شارژ گوشی سامسونگ، استفاده از شارژر اصلی گوشی سامسونگ و برق شهری است. استفاده از شارژر سایر گوشی ها با هدایت ولتاژ نامناسب به سمت باتری، به گوشی سامسونگ آسیب میزند.

تعمیر گوشی سامسونگ

نامناسب بودن آداپتور

برخی مواقع استفاده از یک آداپتور نامناسب می تواند باعث طولانی شدن شارژ باتری شود. در واقع آداپتورها می توانند از تغییر ولتاژ ناگهانی در گوشی جلوگیری کنند. آسیب رسیدن به این قسمت می تواند باعث دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ شود.

دلایل دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ دلایل دیر شارژ شدن گوشی سامسونگ

کهنه یا فرسوده شدن باتری

در برخی از موارد، فرسودگی یا کهنگی باتری می تواند باعث دیر شارژ شدن باتری شود. زمانی که گوشی ، نو است با هر بار شارژ آن معمولا می توانید تا دو روز از گوشی سامسونگ استفاد کنید. اما پس از گذشت زمان و با فرسوده شدن باتری، برای شارژ کامل به زمان بیشتری نیاز دارید. اغلب باتری هایی که در حال حاضر در گوشی های همراه به کار برده می شوند از نوع لیتیومی هستند. این دسته از باتری ها دارای طول عمر بالایی هستند اما ماندن این باتری ها در شارژ برای ساعت های طولانی می تواند باعث آسیب رساندن به باتری شود. معمولا باتری های لیتیومی عمری معادل 4 تا 5 سال دارند که البته نحوه استفاده از این باتری و نگهداری از آن می تواند در طول عمر باتری موثر باشد.

باز بودن اپلیکیشن ها در صفحه گوشی

برخی مواقع باز بودن بعضی از اپلیکیشن ها در پس زمینه گوشی، نه تنها می تواند باعث خالی شدن شارژ باتری شود بلکه باعث طولانی تر شدن زمان شارژ می شود. این امر به ویژه در مورد برخی از اپلیکیشن هایی صدق می کند که حتی پس از بسته شدن نیز به صورت فعال در پس زمینه گوشی باقی می مانند.

آسیب دیدن پورت USB

برخی مواقع علی رغم استفاده از شارژر اصلی و منبع برق شهری، باز هم گوشی سامسونگ به کندی شارژ می شود. در این گونه موارد ممکن است آسیب دیدن پورت USB، دلیل اصلی طولانی شدن شارژ باتری گوشی سامسونگ باشد. شما می توانید جهت بررسی گوشی و مسیر شارژ به مرکز تعمیرات نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.

نامناسب بودن کابل شارژ

یکی از رایج ترین دلایل طولانی شدن شارژ گوشی سامسونگ، استفاده از کابل نامناسب برای شارژ گوشی است که بر روی سرعت انتقال جریان نیز تاثیر میگذارد. این کابل نامناسب می تواند سرعت انتقال جریان به باتری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  • گوشی سامسونگ قسطی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *