تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra  

همانطور که میدانید سامسونگ، گلکسی اس 22 اولترا را با دو نوع تراشه اگزینوس 2200 و نسل 1 کوالکام اسنپدراگون 8 وارد بازار کرده است. این موضوع که اس 22 اولترا به کدام تراشه مجهز است به محلی بستگی دارد که اس 22 اولترا را از آنجا خریداری می کنید. ممکن است این سوال به ذهن شما نیز خطور کند که فرق بین S22 Ultra مجهز به کوالکام اسنپدراگون 8 و اگزینوس 2200 چیست؟

بیشتر بخوانید: بهترین تبلت سامسونگ برای کار، آموزش و بازی

اس 22 اولترا اسنپدراگون بهتره یا اگزینوس؟

قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنیم که تفاوت عملکرد دو پردازنده اگزینوس 2200 و اسنپدراگون 8، بسیار کم است. شاید به این دلیل که شرکت کره ای، هر دوی این تراشه ها را تولید کرده است. به هر حال استفاده از تراشه های مختلف بدان معناست که مدل های مختلف خانواده اس 22، رفتارهای مخلتفی را در حین انجام وظایف متعدد از خود به نمایش میگذارند. این امر به نوبه خود باعث می شود تا قدرت عملکرد دوربین نیز متفاوت باشد. هر چند ویژگی های سخت افزاری دوربین در این دو مدل به هم شباهت دارد.

تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra   اس 22 الوترا اگزینوس بخریم یا اسنپدراگون؟

از طرفی DxoMark نیز عملکرد دوربین گلکسی S22 Ultra مجهز به نسل 1 اسنپدراگون 8 و اگزینوس 2200 را مورد ارزیابی قرار داده است. به هر حال در این رده بندی، امتیاز 131 برای هر دو مدل، تخمین زده شده است. هر چند تفاوت های متعددی در عملکردهای این دو مدل مشاهده شده است اما نمیتوان به یکی از آنها به عنوان برنده اشاره کرد. برخی مواقع مدل مجهز به اسنپدراگون 8، عکس های باکیفیت تری را ثبت می کند در حالیکه در شرایط دیگر، مدل مجهز به اگزینوس 2200، عملکرد بهتری را از خود به نمایش میگذارد.

گزارش DxoMark نشان میدهد که اس 22 اولترا مجهز به اسنپدراگون در برخی از عکس ها در مقایسه با اس 22 مجهز به اگزینوس 2200، نویزهای کمتری دارد. از طرفی در مدل اول، وقتی عکس ها را کراپ می کنید باز هم جزئیات به صورت کامل و با وضوح بالا نمایش داده می شوند.

اما وقتی به سراغ ویدیو می رویم، داستان کاملا برعکس می شود. وقتی ویدیوهای ضبط شده با اس 22 اولترای مجهز به اسنپدراگون را کراپ می کنید مقدار زیادی از جزئیات بسیار ریز به خوبی نمایش داده نمی شوند. از طرفی تحت شرایط مشابه، اس 22 اولترای مجهز به اگزینوس، پس از کراپ کردن ویدیو نیز جزئیات را به صورت واضح نمایش میدهد.

تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra   اس 22 الوترا اگزینوس بخریم یا اسنپدراگون؟

در واقع DxOMark به این نتیجه رسید که در میان مدل های اسنپدراگون و اگزینوس اس 22 اولترا، مدل اسنپدراگون برای عکاسی و مدل اگزینوس برای ضبط ویدیو و زوم کردن بهتر است.

خرید اقساطی گلکسی S22 Ultra

تفاوت عملکرد دوربین مدل اگزینوس و اسنپدراگون اس 22 اولترا

تنظیمات دوربین اس 22 اولترا، حرفه ای است اما هنوز هم فضای لازم برای تبدیل شدن به سیستم فوق حرفه ای را دارد. البته تنظیمات دوربین اس 22 اولترای مجهز به اگزینوس و اسنپدراگون یکسان است. در قسمت پشتی دوربین گوشی سامسونگ از دوربین اصلی 108 مگاپیکسل به همراه lazer autofocus ، PDAF و قابلیت OIS استفاده شده است. بنابراین حتی اگر در حین ضبط ویدیو، در حال حرکت باشید باز هم ویدیوی ضبط شده، بدون لرزش خواهد بود.سیستم دوربین این گوشی به لنزهای اولترا واید 12 مگاپیکسل با PDAF، دوربین زوم 10 مگاپیکسلی با بزرگنمایی اپتیکال 3 برابر، PDAF و OIS مجهز است. از طرفی دوربین 10 مگاپیکسلی زوم پریسکوپی نیز دارای قدرت بزرگنمایی 10 برابر بوده و به PDAF به همراه OIS مجهز است. دوربین جلو نیز 40 مگاپیکسلی است.

اس 22 الوترا اگزینوس بخریم یا اسنپدراگون؟

همه ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری دو مدل اس 22 اولترا یکسان است و فقط نوع تراشه به کار رفته در آنها متفاوت است. استفاده از تراشه های مختلف باعث شده تا ISP های مختلفی نیز در این دو به کار رود. تصور می شد که سامسونگ، نرم افزارهای دوربین را در هر دو مدل بهینه سازی می کند. توجه کنید که نوع تراشه به کار رفته در این گوشی در کشورهای مختلف با هم متفاوت است.

  • قیمت روز گلکسی S22 Ultra

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *