درباره ما

برند سامسونگ

از قدیم گفتن: بزرگ فکر کن، کوچک شروع! یکی از رازهای موفقیت شرکت سامسونگ همین پند حکیمانه است. شرکتی که از خیلی سال ها پیش کار خود را در یک شهر کوچک شروع کرده و اکنون، شاهکارهای سامسونگ در هر جایی دیده می شوند. شرکت سامسونگ یکی از کمپانی های خوشه ای و چند ملیتی کشور کره جنوبی است، دفتر مرکزی این کمپانی در شهر سئول کره واقع شده است، که یک شهر پیشرفته و اختصاصی به نام Samsung Digital City را به خود اختصاص داده است.

مقدمه تاریخچه سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ از زمانی شروع می شود، که لی بیونگ-چول (Lee Byung-Chull) در تاریخ 1 مارس 1938 و تنها با 30,000 وون شرکت Samsung Sanghoe را در شهر دئگو تاسیس کرد. در ابتدا لی با 40 کارگر به تجارت و صدور مواد غذایی همچون ماهی خشک شده کٌره ای، سبزیجات و رشته فرنگی در اطراف شهر و تا حدودی چین می پرداخت، تا آن زمان تعداد کمی از مردم بودند، که درباره شرکت سامسونگ چیزی بدانند. بعد از گذشت 9 سال شرکت Samsung توانست به پیشرفت های چشم گیری دست پیدا کند، ولی برای گسترش شرکت، به شهر سئول نقل مکان کرد، اما موضوع جنگ کره موجب شد که لی بیونگ چول سئول را ترک کند. بعد از جنگ لی در شهر بوسان تصفیه خانه شکر چیل جدانگ را تاسیس نمود. نام این شرکت در سال 1954 با تاسیس شرکت تولید پشم به Chiel Mojik تغییر داده شد. در طی جنگ کره Samsunng تمرکز خود را بر روی صنعت گذاشت، تا بتواند در توسعه مجدد کره نقش داشته باشد. در همین راستا سامسونگ به دنیای صنایع وارد شد و با کمپانی های موفق آن زمان قرارداد شراکت بست.

تاریخچه سامسونگ

سه ستاره با یک پیام

سامسونگ در زبان کره ای به معنای سه ستاره است. در کشور کره سام (عدد 3 ) نماد قدرت و بزرگی و سانگ ( ستاره ) نماد جاودانگی می باشد. لی معتقد بود روزی سامسونگ به یکی از بهترین شرکت های دنیا تبدیل می شود و مانند ستاره ای در آسمان خواهد درخشید (چیزی که اکنون شاهدش هستیم!). بد نیست این را هم درباره شرکت سامسونگ بدانید، که در طول سال های فعالیت خود لوگوی آن چندین بار تغییر داده شده است. اوایل تاسیس لوگوی سامسونگ یک مستطیل با 3 ستاره در داخل آن بود. این لوگو هر از گاهی دستخوش تغییرات شده است، تا در نهایت گروه SAMSUNG به لوگوی خشک و خالی Samsung اکتفا کرده است. 

نام سامسونگ

 همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، سامسونگ یک شرکت خوشه ای و چند ملیتی کره ای است که در طول سال های فعالیت، کار در صنعت های مختلفی را تجربه کرده است. ما سامسونگ را بیشتر به دلیل تولیدات تلفن همراه، تلویزیون و لوازم خانگی می شناسیم، اما بد نیست بدانید سامسونگ در صنایع و بخش های بسیار متنوع دیگری فعالیت دارد.

 سامسونگ دنیای جدیدی را تجربه می کند

لی بیونگ-چول در سال 1969 شرکت Samsung Electronic Industries را در شهر سوون کره تاسیس کرد. فعالیت این تاسیسات در سال بعد به صورت جدی شروع شده و بخش های متنوعی از جمله دستگاه های الکتریکی، الکترومکانیکی، تولید قطعات دستگاه ها و همچنین بخش تخصصی نیمه هادی ها (نیمرساناها) را پوشش می داد. در اوایل سامسونگ به تولید تلویزیون، ماشین حساب، یخچال، سیستم های تهویه و ماشین لباسشویی می پرداخت. در سال 1970، SAMSUNG به همراه شرکت ژاپنی NEC شرکت Samsuing-NEC را به منظور تولید سیستم های صوتی و تصویری تاسیس نمودند. 4 سال بعد سامسونگ با خرید شرکت Korea Semiconductor به صورت تخصصی وارد دنیای نمیه هادی ها شد.

بنیان گذار سامسونگ (Lee Byung-Chull) در سال 1987 فوت کرد، با فوت وی سامسونگ به چهار بخش تقسیم شد. Samsung Group, Shinsegae, CJ, Hansol این چهار بخش بودند. سامسونگ گروپ که بخش اصلی سامسونگ بود، توانست بیشتر بخش های کوچک تر را در کنار خود نگه دارد، اما سه بخش دیگر کامل از سامسونگ جدا و به صورت مستقل به کار خود ادامه دادند. در سال 1988سامسونگ الکترونیکس با ادغام صنایع الکتریکی سامسونگ، نیمه هادی سامسونگ و ارتباطات سامسونگ راه اندازی شد.

ورود سامسونگ به صنعت های مختلف

اولین تلفن همراه سامسونگ در دست تولید

سامسونگ الکترونیکس در سال 1988 اولین تلفن همراه خود را در زیر سایه برند سامسونگ روانه بازار کرد. در آن زمان شرکت موتورولا 60% تولید تلفن همراه کره را در دست داشت و سامسونگ با 10% سهم در این حوزه اوایل فروش چندانی نداشت. اولین تلفن های همراه سامسونگ کیفیت پایینی داشتند و این شرکت چند بار تا مرز خروج از این حوزه پیش رفت. تا سال 2000 شرکت سامسونگ فعالیت های متنوع و گوناگونی را انجام داده بود. این فعالیت ها صنایع مختلف ساخت و ساز، تولید خودرو، هوافضا و چند بخش دیگر رو شامل می شدند. تا آن زمان شرکت جهانی سامسونگ در بخش تولید تلویزیون پیشرفت کرده و به بزرگ ترین تولید کننده پنل LCD تبدیل شده بود.

اولین تلفن همراه سامسونگ

سونی و سامسونگ دست دوستی می دهند

شرکت ژاپنی سونی که تا آن زمان تمرکزی خاصی بر روی تولید LCD نداشت، به سامسونگ پیشنهاد همکاری داد. با همکاری سامسونگ و سونی شرکت S-LCD در سال 2004 تاسیس شد. (کمپانی S-LCD یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان پنل ال سی دی در دنیاست). شرکت Samsung با در دست داشتن 51% سهام این کمپانی، در نهایت سال 2011 کل سهام 49% سونی را خریداری کرد و در حال حاضر سامسونگ صاحب این شرکت است.

همکاری سونی و سامسونگ

محصولات سامسونگ 

بدون شک تعداد انگشت شماری از مردم هستند که درباره شرکت سامسونگ چیزی ندانند یا از تولیدات این شرکت استفاده نکرده باشند. برند Samsung یکی از شناخته شده ترین و بهترین ارائه دهندگان لوازم خانگی و صوتی – تصویری در جهان است. این کمپانی خوشه ای با تولیدات متنوع و گوناگونی که دارد توانسته است لقب غول عصر تکنولوژی را به خود اختصاص دهد. 

دیگر محصولات سامسونگ

پنل های LCD و LED

سامسونگ یکی از شرکت هایی است که در همان سال های اولیه تولید پنل های LCD و LED را دنبال کرده است. سامسونگ در طی چند سال اخیر با دستیابی به فناوری AMOLED در نمایشگرهای خود به کیفیتی عالی و طبیعی دست یافته است. Samsung Company با بهره از فناوری هایی همچون AMOLED و QLED توانسته است به ضخامتی کم و کیفیتی بینظیر در تلویزیون های خود دست یابد. 

سامسونگ در سال 2005 تولید تلویزیون های سیاه و سفید را شروع کرده و پس از چندین سال تلاش اکنون در لیست برترین سازنده های تلویزیون قرار دارد. تلویزیون های LED ،QLED و منحنی سامسونگ همواره در لیست برترین ها قرار داشته اند. این شرکت هر ساله با ساخت تلویزیون های متنوع نیاز کاربران خود را به بهترین شیوه ساپورت کرده و تلویزیون های سامسونگ در جای جای این کره خاکی مورد استفاده قرار می گیرند. 

تلویزیون

تلویزیون های سامسونگ

تلفن های همراه

بد نیست بدانید برند سامسونگ در ابتدای تولید تلفن های همراه چندان موفق نبود، تولیدات با کیفیتی نداشت و تلفن هایش نتوانستند چنگی به دل بزنند. پس از سال ها تلفن های هوشمند سامسونگ در رتبه نخست Top10 Phones قرار گرفته اند و در رقابت با شرکت هایی مانند Apple ,Xiaomi و Huawie همواره در صدر قرار دارد. 

گوشی های اسمارت سامسونگ

لوازم خانگی برند Samsung

شرکت سامسونگ همواره در تلاش است، تا محصولات مختلف را با کیفیتی عالی به دست کاربران برساند. لوازم خانگی یکی از حوزه های فعالیت سامسونگ به شمار می آید. حوزه ای که می توان گفت سامسونگ در آن حرف زیادی برای گفتن دارد. یخچال، لباسشویی و ظرفشویی سامسونگ از مهم ترین لوازم بزرگ خانگی هستند که دربرگ و باد به عرضه آن ها می پردازیم.

یخچال های برند سامسونگ

سامسونگ یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان یخچال در دنیا است. یخچال های برند سامسونگ همیشه در لیست برترین ها بوده اند و در بسیاری از آشپز خانه ها دیده می شوند. شاید یخچال های ساید بای ساید سامسونگ معروف ترین و پیشرفته ترین یخچال های این برند باشند ولی دیگر یخچال های سامسونگ هم دست کمی از آن ها ندارند.

یخچال های برند سامسونگ

لباسشویی های شرکت سامسونگ

لباسشویی را جیمز دیسون اختراع کرد اما شرکت سامسونگ آن را وارد خانه ها کرد. کیفیتی بینظیر و کم بودن زمان شستشو همچنین قیمت کمتر نسبت به سایر شرکت ها لباسشویی های شرکت سامسونگ را به بهترین گزینه برای خرید تبدیل کرده اند. رقبای سامسونگ در ساخت لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی بوش، دوو، هیتاچی و بکو هستند، که از قابلیت و فناوری های مختلف استفاده می کنند تا از سامسونگ پیشی بگیرند ولی برند جهانی سامسونگ همچنان پا برجاست.

لباسشویی های شرکت سامسونگ

ظرفشویی سامسونگ

استفاده از ظرفشویی ها در طی چند سال گذشته بسیار افزایش یافته است، به گونه ای که کم هستند خانواده هایی که از ماشین ظرفشویی در شستشوی ظروف استفاده نکنند. شرکت سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان ساخت ظرفشویی همواره از جدید ترین قابلیت ها و فناوری ها در محصولات خود بهره می برد و هر ساله در لیست برترین شرکت های سازنده ظرفشویی حضور ویژه دارد.

ظرفشویی سامسونگ

شرکت های تابعه و زیر مجموعه

شرکت سامسونگ یکی از بزرگ ترین شرکت های تجاری-صنعتی کره جنوبی محسوب می شود، که مجموعه ای از 80 شرکت کوچک و بزرگ است. گروه سامسونگ امروزه دارای تعداد زیادی شرکت های تابعه، زیر مجموعه و فرعی است.

سامسونگ اکترونیکس | Samsung Electronics

شرکت سامسونگ الکترونیکس در سال 2004 توسط مجله Furtune به عنوان چهارمین شرکت تحسین برانگیز جهان انتخاب شده است. این شرکت بزرگ ترین زیر مجموعه و پردرآمدترین بخش سامسونگ به شمار می آید. حوزه های فعالیت Samsung Electronics شامل لوازم خانگی، دیجیتال، رسانه دیجیتال، ال سی دی، نمیه رسانا و مخابرات می باشد.

سامسونگ الکترونیکس

صنایع سنگین سامسونگ | Samsung Heavy Industries

صنایع سنگین سامسونگ یکی از بزرگ ترین سازندگان کشتی در جهان و سومین کشتی ساز بزرگ کره جنوبی به شمار می آید، که در سال 1974 تاسیس شده است. شرکت Samsung Heavy Industies با تمرکز بر ساخت کشتی، نفت کش، جرثقیل ها دروازه ای و نیمه شناورها توانسته است در بین بهترین شرکت های صنایع سنگین جای گیرد.

صنایع سنگین سامسونگ

سامسونگ سی اند تی | Samsung C&T

یکی از شرکت های اصلی و فعال سامسونگ از همان ابتدای تاسیس سامسونگ سی اند تی (Trading & Cinstruction) بوده است. این شرکت با تمرکز بر روی تجارت و ساخت و سازهای خارجی یکی از بخش های پردرآمد سامسونگ است. شرکت C&T در ساخت سازه هایی مانند برج خلیفه، برج های دوقلو و پتروناس مشارکت داشته است.

سامسونگ سی اند تی

بیمه شرکت سامسونگ | Samsung Insurance

Samsung Insurance یکی دیگر از زیر مجموعه های فعال سامسونگ است. این شرکت در زمینه تامین خدمات حوزه اتومبیل، حوادث و مدیریت ریسک فعالیت می کند. بیمه های لایف، فایر از بیمه های شناخته شده و اصلی این کمپانی هستند.

بیمه سامسونگ

چیل ورلدواید | Cheil Worldwide

شرکت چیل ورلدواید یکی از بهترین شرکت های تبلیغاتی کره و همچنین یکی از شرکت های پردرآمد سامسونگ است، که در حوزه تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی فعالیت می کند. Cheil Worldwide در سال 1973 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در شهر سئول کره واقع است.

سامسونگ تکوین | Samsung Techwin

سامسونگ تکوین یک شرکت الکترونیکی است، که در زمینه تولید نظارتی، نیمه رسانا، صنایع دفاعی و تولید الکتریسیته فعالیت می کند. شرکت Samsung Techwin در سال 1977 توسط سامسونگ الکترونیک راه اندازی شد و در حال حاضر در آفریقا، آسیا، اروپا، اقیانوسیه فعالیت می کند.

سامسونگ تکوین

شهری که شهر نیست | Samsung Digital City

شهر دیجیتالی سامسونگ یک شهر اختصاصی سامسونگ واقع در سوون کره است. شهر سوون در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است و با تاسیس Samsung DIgital CIty در آن به یک مرکز فناروی در کره تبدیل شده است. در واقع شهر دیجیتالی سامسونگ از اتصال 3 شهر سوول، یانگین و هواسونگ به هم تشکیل می شود. شهری پیشرفته و با جدیدترین فناوری ها که از آزمایشگاه های مختلف، مناطق تفریحی، خدمات پزشکی، مراکز مطالعاتی تشکیل شده است.

سامسونگ دیجیتال سیتی

این است ستاره درخشان کره

شرکت سامسونگ یکی از بزرگ ترین و پیشرفته ترین هولدینگ های کره و دنیا به شمار می آید. تاریخچه شرکت سامسونگ حدود 80 و چند سال را در بر می گیرد. برند سامسونگ با چند سال فعالیت قدرتمند و عبور از سختی و چالش های پیش رو توانسته است به یک شرکت معتبر و جهانی در حوزه های مختلف تبدیل شود. شرکتی که بیشترین درصد فروش وسایل دیجیتالی و اسمارت و لوازم خانگی، همچنین صنایع متنوع دیگر را در اختیار دارد و هر ساله به پیشرفت بیشتری دست می یابد. 

شرکت سامسونگ